w sprawie terminu zadzwoń!termin wkrótce
w sprawie terminu zadzwoń!termin wkrótce

Kursy komunikacji dla małżeństw i par

Kurs komunikacji dla małżeństw i par wg Thomasa Gordona?

Kurs dla małżeństw i par wg modelu dr. Thomasa Gordona został stworzony po to, by pomóc każdej parze w pracy nad budowaniem i wzmacnianiem relacji. Z myślą o parach, poszukujących praktycznego sposobu, a nie tylko teoretycznych informacji.

Ma na celu budowanie i wzmacnianie silnych fundamentów, poprzez efektywną komunikacją, słuchanie z uważnością, wyrażanie uczuć, potrzeb, poglądów i wartości, skuteczne konfrontowanie czy konstruktywne rozwiązywanie konfliktów sposobem bez przegranych.

Dla kogo?

Kurs kierujemy do wszystkich, którzy pragną budować relacje w sposób oparty na wzajemnym szacunku, zaufaniu, w duchu pokoju oraz dbaniu o język komunikacji podczas rozmów czy rozwiązywaniu konfliktów w codziennych sytuacjach.

To kurs dla par, które chcą wzmocnić swoją relację oraz które chciałyby lub potrzebują zmian. Niektóre pary biorą udział w kursie, by  zainwestować w swoją relację, inne bo szukają konkretnych wyzwań do sposobów na wprowadzenie zmian.

Bez względu na motywację, kurs dr. T. Gordona oferuje takie umiejętności komunikacji werbalnej i sposoby budowania relacji, które pomagają we wzmacnianiu więzi partnerskich każdego dnia.

Zarówno kobiety i mężczyźni potrzebują nauczyć się rozpoznawać, mówić, rozmawiać o potrzebach, uczuciach i wspólnie rozwiązywać problemy w sposób efektywny w poczuciu sprawiedliwości i szacunku.

Wszyscy potrzebujemy pokoju w relacjach i dobrze rozumianej asertywności, aby podróż We Dwoje Razem Przez Życie była budująca i wzbogacająca.

Kurs oparty jest na idei, zasadach, umiejętnościach  modelu Gordona.

Czego można się spodziewać?

Podczas kursu pary pracują ze sobą, nie muszą dzielić się niczym na temat  swojej relacji z innymi uczestnikami. Każdy kurs jest wyjątkowy. Każdy uczestnik kursu otrzymuje indywidualne materiały do pracy.

Kurs obejmuje poziom pierwszy i drugi.

Jaką tematykę obejmuje kurs dla małżeństw i par T. Gordona?

Poziom pierwszy

1.Zrozumienie wzajemnych potrzeb, czyli mocne fundamenty;

2. Zrozumienie własnego stylu wchodzenia w relacje;

3. Skuteczna komunikacja (słuchanie, wyrażanie doceniania, miłości, uczuć, własnych opinii, przepraszanie, zapobieganie konfliktom);

4. Zrozumienie jak wychowanie wpływa na relacje.

Czas trwania i cena za poziom pierwszy

- 18 godzin zegarowych, cena 1450 zł od pary.

Udział w pierwszej części kursu daje bardzo dużo narzędzi do zmian i rozwoju w relacji.
Po jakimś czasie para może wziąć udział w części drugiej kursu.

Poziom drugi

1. Oddzielanie potrzeb od rozwiązań;

2. Skuteczna komunikacja - efektywna konfrontacja;

3. Zrozumienie natury konfliktu potrzeb i wartości;

4. Sposoby rozwiązywania konfliktów;
5. Panowanie nad złością i innymi uczuciami, które "bolą" w relacjach.

Czas trwania i cena za poziom drugi

- 18 godzin zegarowych, cena 1450 zł od pary.
Miejsce
Gabinet Psychoterapii  Indywidualnej  i Terapii Rodzinnej,   24-100 Puławy, ul. Lubelska 20 A, gab. 306, 302
Prowadzący
Kursy dla małżeństw i par prowadzą reprezentanci GTI w Polsce, doświadczeni w pracy z parami psycholodzy i psychoterapeuci, Violetta i Piotr Kruczkowscy